Авторам

Завантажити інформаційний лист

Приклад оформлення статті

Для опублікування статті у фаховому збірнику наукових праць «Актуальні проблеми профілактичної медицини» № 27’2024 необхідно до 25 червня 2024 року:

1. Заповнити довідку про автора (посилання)

2. На ел. адресу profmed.meduni.lviv.ua@gmail.com надіслати статтю, оформлену відповідно до вимог, та копію квитанції про сплату публікаційного внеску.

Академічна доброчесність

Редакція видання здійснює внутрішнє анонімне рецензування статей та перевірку на наявність плагіату. Статті у виданні перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl.

Заборона використання наукових праць країни-окупанта

Забороняється цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які опубліковані російською мовою в будь-якій країні, а також джерел іншими мовами, якщо вони опубліковані на території росії та білорусі.

Електронна версія буде розміщена у відкритому доступі на сайті до 30 серпня 2024 р.

Друкована версія буде відправлена авторам статей, які її замовлять, до 30 вересня 2024 р.

Публікаційний внесок становить 1100 гривень (за 12 сторінок). Кожна додаткова сторінка сплачується окремо у розмірі 40 гривень.

Публікаційний внесок покриває витрати, пов’язані з рецензуванням, коректурою і редагуванням статей, макетуванням та розміщенням електронної версії.

За бажанням автор статті може замовити собі друкований примірник збірника. Вартість друкованого примірника становить 800 гривень, які необхідно сплатити додатково до публікаційного внеску.

Вимоги до статей

Обсяг статті – 10–40 сторінок. Шрифт – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5 (у таблицях – 1), поля – усі 2 см, абзац – 1,25 см.

Форматування абзаців за допомогою інтервалів (пробілів) чи табуляції неприпустимо. У тексті необхідно використовувати лапки лише такого зразка: « ». У тексті заборонені переноси. Нумерація сторінок не ведеться. Чітко диференціюються тире (–) та дефіс (-).

На початку статті ліворуч вказується УДК (індекс Універсальної десятинної класифікації).

Ключова інформація мовою статті:

Заголовок статті – напівжирний, вирівнюється по центру без відступу першого рядка абзацу. Над заголовком і під ним пропускається один рядок.

Прізвище та ініціали автора(ів).

Повна назва організації, місто, країна (місце роботи/навчання авторів).

Анотація й ключові слова. Обсяг анотацій має бути 250–300 слів (не менше 1800 знаків). Структура анотації: мета, матеріал, результати, висновки. Анотація повинна виконувати функцію незалежного від статті джерела інформації та уможливлювати встановлення її основного змісту. Ключові слова – 4-5 слів.

Наукова стаття має містити такі елементи:

Вступ. Суть проблеми, її важливість, актуальність теми, аналіз останніх досліджень; виокремлення нерозв’язаних раніше частин загальної проблеми, які розкриває означена стаття.

Матеріали та методи. Учасники, організація дослідження.

Результати дослідження. Виклад основних матеріалів дослідження з повним описом та обґрунтуванням отриманих наукових результатів (результати дослідження з обов’язковою статистичною обробкою даних потрібно подавати у вигляді таблиць, графіків, діаграм чи рисунків. Дані, які відображаються в таблицях, мають бути достовірними. Заголовок таблиці, назви графічних матеріалів мають відповідати їхньому змісту). Результати дослідження мають бути обов'язково проаналізовані.

Дискусія. Варто провести паралелі з даними, отриманими іншими вітчизняними й закордонними вченими.

Висновки. Подається коротке формулювання результатів дослідження, осмислення та узагальнення теми. Висновки повинні бути лаконічними, конкретними, обґрунтованими, відповідати меті дослідження та випливати з основного змісту роботи.

Список літератури. Це джерела мовою оригіналу, оформлені відповідно до національного стандарту бібліографічного опису ДСТУ 8302:2015. За наявності вказується DOI. Рекомендується біля 10–15 джерел (з них до 60% за останні п’ять років) за проблемою дослідження, на кожну позицію має бути посилання в тексті статті.

Посилання на літературні джерела слід подавати у квадратних дужках, відокремлюючи одне джерело від іншого крапкою з комою, наприклад [3; 4]. Література подається тільки в алфавітному порядку, спочатку українською, потім іншими мовами. Цитуються роботи авторів за останні 5-10 років.

References. Список цих же джерел, поданий латиницею у стандарті бібліографічних посилань APA (American Psychological Association). Іноземні публікації, що подані у списку «Літератури» латиницею, повністю повторюються. Оформити цитування відповідно до стилю APA можна на сайті онлайнового автоматичного формування посилань: Citation Machine, bibme.org.

Ключова інформація англійською мовою: назва, прізвище та ініціали автора(ів), повна назва організації, анотація й ключові слова (4-5).

Англомовна анотація має бути написана якісною англійською мовою, використання комп’ютерного перекладу не допускається.

Якщо стаття написана англійською мовою, то в кінці статті подається інформація українською мовою.

Інформація про авторів. У кінці статті подаються повні імена авторів, ORCID.

Рисунки (діаграми, фото) і таблиці мають бути пронумеровані, мати назву та розміщуватися після першого посилання на них у тексті (наприклад, рис. 1) або (табл. 1.).

Ілюстрації приймаються в растровому форматі *.jpg і повинні бути достатньо контрастними. Роздільна здатність має бути 300 точок на дюйм (на реальний розмір зображення у тексті статті).

Слово «Таблиця», її номер та назва надписуються зверху. Таблиці слід виконувати в редакторах Word без заливання. Забороняється використовувати фото таблиць.

 

Статті, не оформлені належним чином, не приймаються до публікації. Редакція залишає за собою право проводити редакційну правку рукопису.